badanie wzroku

Pandemia koronawirusa i wzrost liczby zachorowań na COVID-19 skutecznie wpływają na to, że wiele osób boi się odwiedzać gabinety okulistyczne czy też salony optyczne, aby zbadać wzrok. O ile ten lęk jest w pełni uzasadniony, o tyle bagatelizowanie niektórych symptomów chorobowych tudzież dolegliwości może nieść ze sobą bardzo poważne konsekwencje. Rozwiązaniem jest szukanie dobrych placówek, w których przestrzegane są wszystkie procedury oraz stosowane są środki ochronne, których zadaniem jest niedopuszczenie do zakażenia.

Dlaczego regularne badanie wzroku jest ważne?

Na badanie wzroku duża część pacjentów decyduje się dopiero wtedy, kiedy pojawią się jakieś symptomy, które mogą świadczyć o chorobie, a to ogromny błąd. Żeby utrzymać narząd wzroku w dobrej kondycji, konieczne są regularne badania i profilaktyka. Takie działanie umożliwia między innymi wczesne wykrycie różnego rodzaju chorób oraz wad, które we wczesnym stadium można z sukcesem wyleczyć. Innym razem zastosować leczenie niedopuszczające do ich rozwoju, który w konsekwencji często może prowadzić nawet do utraty wzroku. O regularność badania wzroku powinny należy dbać zarówno u dzieci, jak i dorosłych, a w szczególności osób, które są genetycznie obciążone możliwością wystąpienia różnego rodzaju schorzeń związanych ze wzrokiem.

Badanie wzroku w czasie pandemii – jak powinien być przygotowany dobry salon optyczny?

Salon optyczny tudzież gabinet okulistyczny, w jakim zdecydujemy się wykonać badanie wzroku powinien bezwzględnie stosować się do przestrzegania zasad higieny. Mowa zarówno o stosowaniu środków ochronnych, jak również dostosowywania się do odpowiednich procedur. Istotne jest to, aby po każdej wizycie pacjenta dokładnie wietrzyć pomieszczenie, jak również dezynfekować wszystkie aparaty, narzędzia, jak również przedmioty z którymi miał on styczność.

Pracownicy placówek powinni mieć na sobie maseczki ochronne skutecznie zasłaniające zarówno nos, jak i usta. Nie bez znaczenia pozostaje także noszenie przez nich rękawiczek ochronnych. Zarówno pracownicy, jak i osoby, które zgłaszają się na badanie muszą mieć mierzoną temperaturę oraz zachowywać bezpieczny dystans podczas wykonywania tej czynności.

Badanie wzroku i obowiązki pacjenta

Zanim zgłosimy się na badanie wzroku, powinniśmy upewnić się, że nic nam nie dolega. Bezwzględnie musimy stosować się do zaleceń – przeciwwskazaniem do wizyty jest nawet karar, który często przez wielu jest bagatelizowany. Nie możemy także oponować, kiedy na miejscu pracownicy będą chcieli zmierzyć nam temperaturę. Kolejna kwestia, to obowiązek zakładania maseczki ochronnej oraz dezynfekcja rąk. Nie przychodźmy także na badanie z osobą towarzyszącą. Stosujmy się do zasady ,,jeden na jeden” – pracownik i osoba wykonująca badania. Można odstąpić od niej, jeśli badaniu poddawane jest dziecko, które wymaga opieki rodzica.

Odwiedź stronę sklepu Twoje Soczewki, w ofercie którego znajdziesz różnorodne soczewki kontaktowe, każdy rodzaj płynu do ich pielęgnacji i akcesoria soczewkowe, a także bogatą ofertę okularów i na pewno wybierzesz produkty idealne dla Ciebie. Zapraszamy!