Dieta pudelkowa rodzaje i cena

Nie masz czasu na samodzielne gotowanie każdego dnia? Chcesz odżywiać się zdrowiej? A może zrzucić zbędne kilogramy? Pomyśl o zamówieniu cateringu dietetycznego. Co warto o nim wiedzieć? Sprawdź najważniejsze informacje o popularnej teraz diecie pudełkowej!

Czym jest catering dietetyczny?

Pod pojęciem cateringu dietetycznego, który nazywany jest także dietą pudełkową, znajduje się usługa polegająca na codziennym dowozie odpowiednio skomponowanych posiłków.

Catering dietetyczny powstał jako odpowiedź na potrzeby osób zabieganych, które nie mają zbyt dużo czasu na przygotowywanie posiłków, jednak chcą odżywiać się zdrowo czy zrzucić nadmiar kilogramów. Początkowo usługa ta była dostępna w Stanach Zjednoczonych, potem w Europie Zachodniej, a obecnie jest popularna także w Polsce.

W kwestii usług jak catering dietetyczny Katowice to miasto, gdzie działa wiele firm zajmujących się przygotowywaniem zdrowych i smacznych posiłków z dowozem do klienta. Z ich ofertami i cennikami diet można zapoznać się bliżej już teraz online.

Catering dietetyczny – rodzaje diet

Firmy prowadzące usługi w ramach cateringu dietetycznego mogą zapewnić swoim klientom dostęp do wielu programów dietetycznych. Można dopasować je indywidualnie do swojego stanu zdrowia, BMI, preferencji żywieniowych.

Wśród najczęściej zamawianych diet pudełkowych znajdują się:

  • Dieta standardowa – dostępna w różnych wariantach kaloryczności – od 1000 kcal do 2500 kcal.
  • Dieta dla sportowców – o podwyższonej kaloryczności – nawet do 4000 kcal.
  • Dieta wegetariańska – eliminująca mięso.
  • Dieta bezglutenowa – przygotowywana z surowców bez zawartości uczulającego glutenu.
  • Dieta bez laktozy – dla osób uczulonych na ten alergen.
  • Dieta o niskim IG – składa się z produktów o niskim indeksie glikemicznym, polecana dla osób z ryzykiem cukrzycy.
  • Dieta dla kobiet w ciąży, karmiących – opracowana specjalnie z myślą o ich potrzebach.
  • Dieta dla dzieci – program dietetyczny dla najmłodszych.

Wybrane firmy oferują także diety dla osób z różnymi schorzeniami, na przykład chorobami tarczycy, osteoporozą, cukrzycą, nadciśnieniem.

Ile kosztuje catering dietetyczny?

Cena cateringu dietetycznego jest zależna od wybranego programu, ilości kalorii i czasu trwania diety. Zazwyczaj cena za jeden dzień rozpoczyna się od około 45 złotych, natomiast średnio to około 60 złotych.

Cenniki diet wraz z symulacją kosztów dla różnych okresów można sprawdzić na stronach internetowych firm cateringowych.

Gdy zatem nie masz czasu na gotowanie, ale chcesz żywić się zdrowiej, catering dietetyczny może być strzałem w dziesiątkę!