zdrowe powietrze

Sezon jesienny właśnie się zaczął, wraz z nim możemy obserwować pierwsze wzmożone występowanie zanieczyszczeń powietrza. Oczywiście mowa tu o szkodliwym smogu, którego z miesiąca na miesiąc będzie coraz więcej. W obliczu kryzysu węglowego, istnieje spore ryzyko, że ludzie będą grzać swoje domy znacznie mniej ekologicznymi produktami a tym samym stężenie smogu według analiz w tym roku może pobić wszelkie niechlubne rekordy.

Co możemy zrobić, aby zabezpieczyć siebie i swoich najbliższych przed taką ewentualnością? Dlaczego nie warto bać się jonizacji i jak wspomaga ona proces filtracji powietrza w oczyszczaczu VESTFROST VP-A1M30WH?

Oczyszczacze Vestfrost urządzenia do walki z zanieczyszczeniami

Odpowiadając na pytanie jak zabezpieczyć się przed wdychaniem zanieczyszczeń i to nie tylko tych pochodzących ze smogu, najlepiej będzie zaopatrzyć się w dobrej klasy oczyszczacz powietrza. Tego typu urządzenia będą w stanie odfiltrować groźne zanieczyszczenia nią niemal w 100%. Do zastosowania w pomieszczeniach, zdają egzamin nie tylko w przestrzeni domowej, ale również biurowej. W profesjonalnych sklepach znajdziemy całą gamę produktów, które wyposażone w wiele zaawansowanych filtrów sprawią, że będziemy mogli oddychać spokojnie bez niepokoju o to co znajduje się we wdychanym przez nas powietrzu.

Funkcja jonizacji- dlaczego to plus a nie minus oczyszczacza VESTFROST VP-A1M30WH?

Większość dostępnych na rynku urządzeń, w tym wszystkie 3 oczyszczacze Vestfrost zostały wyposażone w tzw. funkcję jonizacji, dzięki temu otrzymujemy urządzenie 2w1 czyli skuteczny filtrator wraz z jonizatorem. Funkcja jonizacji jeszcze do niedawna budziła spory sprzeciw a na jej temat do dnia dzisiejszego krąży wiele mitów. Jonizatorom w głównej mierze zarzucano to, że w wyniki jonizacji powietrza dostaje się do niego szkodliwy ozon, który jest substancją uboczną procesu i jak wiadomo szkodliwą dla nas. To nie do końca jest mit, ponieważ faktycznie w wyniku jonizacji do powietrza mogą uwalniać się ozon czy też tlenki azotu, jeśli jednak wybierzemy urządzenie takie jak VESTFROST VP-A1M30WH, możemy być całkowicie spokojni, ponieważ jest ono wyposażone także w skuteczne filtry, które będą w stanie zatrzymać we wnętrzu wspominane substancje powstałe w wyniku jonizacji. Niezaprzeczalnym faktem co do jonizacji jest to, że znacząco wpływa na poprawę naszego samopoczucia, czyniąc powietrze znaczenie bardziej rześkim i świeżym, dzięki jonizacji w mniejszym stopniu osadza się kurz na meblach.

Podsumowanie

Urządzenie do sterylizacji powietrza z funkcją jonizacji mogą być jedyną skuteczną metodą na eliminację zanieczyszczeń znajdujących się w powietrza, a tych w tym roku z pewnością będzie jeszcze więcej. Wybierając oczyszczacz Vestfrost jak np. model VESTFROST VP-A1M30WH, nie musimy obawiać się o skutki ubocze jonizacji, ponieważ urządzenie zostało wyposażone w filtry. Obecnie generatory jonów, które umieszcza się w urządzeniach takich jak oczyszczacze Vestfrost są znacznie nowocześniejsze i nie trzeba bać się ich działania, wręcz przeciwnie docenić ich przydatność w eliminacji zanieczyszczeń.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl