malowanie

Malowanie konstrukcji stalowych wymaga przede wszystkim stosowania odpowiednich materiałów, podkładów i farb, ale również zastosowania dedykowanej techniki, np. proszkowej. Wiele konstrukcji stalowych, bezpośrednio przed montażem jest malowanych w specjalnych komorach, w lakierniach proszkowych. To obecnie najbardziej korzystne i najbardziej sprawdzone rozwiązanie, gdy liczy się duża ilość i zachowanie odpowiedniej jakości.

Nowoczesne wyposażenie lakierni sprawia, że bez żadnego problemy można malować różnego rodzaju stal, która będzie wykorzystana do celów konstrukcyjnych, jak również jako dekoracja, elementy zabezpieczające, wolnostojące lub w zabudowie. Stal to materiał niezwykle solidny, stabilny, odporny na korozję, zmienne warunki oraz uszkodzenia mechaniczne. Wymaga jednak po pierwsze dobrej obróbki, po drugie odpowiedniego malowania.

Tym właśnie zajmują się profesjonalne lakiernie proszkowe, które po pierwsze mają doświadczenie, po drugie odpowiednie zaplecze techniczne, po trzecie pracowników, którzy posiadają doświadczenie i mogą bez problemu realizować różnego rodzaju malowanie.

Kluczowe wyposażenie

Odpowiedniej jakości wyposażenie lakierni zdecydowanie można kupić na przykład w firmie Lapena http://www.lapena.pl/. Jak pokazuje praktyka, nie jest możliwe wykonanie malowania w sposób rzetelny i profesjonalny, bez posiadania zaplecza, np. w postaci pomieszczeń przygotowawczych, kabin malarskich, suszarni, miejsc do składowania elementów stalowych.

Wyposażenie kabin malarskich, a także drobniejsze wyposażenie, np. plastikowe czy silikonowe elementy, które zabezpieczają wszystko to, co z różnych przyczyn pomalowane być nie może. To ułatwi pracę, pozwoli uniknąć problemów, a także reklamacji ze strony klientów.

Zobacz także: https://webking.com.pl/niedrogie-i-funkcjonalne-wyposazenie-lakierni-to-mozliwe/

Dobrej jakości farba

Druga kwestia to dedykowana farba, która po pierwsze powinna mieć odpowiednią wydajność, co ze względu na wielkość konstrukcji ma znaczenie. Powinna również silnie kryć, dobrze przylegać i tworzyć powierzchnię odporną na uszkodzenia.

Malowanie

Malowanie konstrukcji stalowych warto zacząć od miejsc, które są trudnodostępne. Następnym korkiem jest malowanie obrzeży, na końcu największych powierzchni. W ten sposób równomiernie pokryjemy całą powierzchnię, również unikniemy niedomalowań, nieregularnej struktury, słabego i nieregularnego krycia farbą. Zdecydowanie malowanie natryskiem sprzyja dokładności, możliwości oszczędzania farby i dotarcia wszędzie tam, gdzie malowanie tradycyjne nie jest wskazane.