remont

Układanie płytek na tarasie albo na balkonie nie jest łatwym zadaniem. Nie tylko musimy wybrać odpowiedniej jakości płytki, ale również umiejętnie przygotować podłoże, zakupić odpowiedni klej. Nie można również przejść obojętnie obok zakup narzędzi. Bardzo ważną kwestią jest wybór kleju. Powinien być wydajny, elastyczny oraz mrozoodporny. Dobrze, aby miał długi czas obróbki i pozwalał na swobodne ustawienie płytki w odpowiedniej pozycji.

Taras to zdecydowanie ten element konstrukcyjny domu, który cieszy się ogromną popularnością oraz może być intensywnie wykorzystywany o każdej porze roku, głównie wiosną, jak również latem.

To właśnie tam możemy odpoczywać, bawić się, podejmować gości, spędzać czas z rodziną. Dlatego bardzo ważne jest to, aby go odpowiednio zaaranżować. Wciąż bardzo popularnym rozwiązaniem na wykończenie posadzki na tarasie są płytki. Producenci oferują najróżniejsze rozwiązania, płytki atrakcyjne pod względem kolorystycznym, różnorodne rozmiarowo.

Jak prawidłowo przykleić płytki? Kluczowe jest przygotowanie podłoża, gruntowanie, wykonanie hydroizolacji, jak również kupno odpowiedniego kleju.

Jak wybrać klej do płytek?

Najlepszym i pozwalającym na osiągnięcie najlepszych efektów materiałem do układania płytek jest oczywiście klej. Odwiedzając najbliższy supermarket budowlany lub skład materiałów budowlanych na pewno zobaczymy całe palety różnych produktów. Które dedykowane są do klejenia płytek. Na co powinniśmy zwracać uwagę?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na producenta. Dodatkowe aspekty to:

– możliwość stosowania na zewnątrz,
– mrozoodporność,
– elastyczność i odkształcalność,
– długi czas obróbki,
– możliwość stosowania do każdego rodzaju płytek,
– możliwość stosowania do płytek wielkoformatowych.

Dlaczego zastosowanie dobrej jakości kleju do płytek ma duże znaczenie?

Warto przede wszystkim pamiętać, z jakim podłożem mamy do czynienia, jak również o tym, że balkon lub taras są miejscami bardzo mocno narażonymi na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Tym samym płytki, które układamy są narażone na wodę, śnieg, zmiany temperatury.

Woda, a także ujemne temperatury sprawiają, że w przypadku zastosowania bardzo słabej jakości kleju, który nie jest odporny na mróz i elastyczny sprawią, że płytki po prostu zaczną odpadać i będzie konieczność remontu. Elastyczny i mrozoodporny klej do płytek ogranicza takie ryzyko do minimum, oszczędza nam dużo kłopotów.