Naturalne olejki eteryczne do aromaterapii – jak wybrać odpowiednie?

Aromaterapia, czyli leczenie zapachem. Tego typu terapia już od wielu lat jest powszechnie stosowana jako wsparcie przy leczeniu różnego rodzaju dolegliwości. Warto jednak pamiętać o tym, aby bazować na tych, które zawierają naturalne wyciągi z roślin.

Naturalne olejki eteryczne do aromaterapii – jak się je pozyskuje?

Suplementy na biegunkę dostępne są w różnych miejscach. Wiele osób z uwagą podchodzi do ich zakupu, aby mieć pewność, że mają do czynienia z najbardziej przyjaznym składem. Tak samo jest, jeżeli chodzi o olejki, jakie stosowane są w przypadku aromaterapii.

Dobre, naturalne olejki eteryczne do aromaterapii pozyskuje się z różnych części roślin. Mowa tutaj o liściach, kwiatach, korzeniach, a nawet o nasionach. Dzięki temu można być pewnym tego, że korzysta się z tego, co w roślinie jest najcenniejszego. Na początku było mówione, że olejki się wdycha. Jednak nie można zapomnieć o tym, że niekiedy stosuje się je na skórę lub też można się wykąpać w wodzie z dodatkiem takich olejków. W Ameryce dozwolone jest picie napojów z dodatkiem takich olejków. 

Naturalne olejki eteryczne do aromaterapii – jak można je wybrać?

Sklepy są w stanie zapewnić różnorodne olejki z roślin, owoców i ziół. Dobierając olejek, należy zwrócić uwagę do czego tak naprawdę jest on przeznaczony. Łatwo domyślić się, po co są suplementy na biegunkę. Jednak sama nazwa olejku, np. Core, nie do końca jest w stanie powiedzieć, kto powinien z niego skorzystać. Do wyboru są naturalne olejki eteryczne do aromaterapii:

  • lawendowe i waniliowe – dedykowane dla osób, które chcą się zrelaksować, odprężyć,
  • cytrynowe – pobudzają do działania, a także są w stanie odstraszyć komary,
  • z mięty pieprzowej – pozytywnie wpływające na koncentrację i motywację do działania,
  • z cedru atlaski, liścia ho – dedykowane do medytacji i uprawiania jogi.

Jest też wiele innych olejków, jakie są w stanie pomóc m.in. w takich dolegliwościach jak trądzik, włosy, paznokcie, itp.