pielegnacja twarzy

Nie zawsze najlepsze serum do twarzy czy też krem musi być bardzo drogie. Wybierając kosmetyki, warto zwracać uwagę przede wszystkim na ich skład. Im więcej naturalnych substancji w sobie zawierają, tym nasza cera będzie lepiej je tolerować i odpłacać nam się pięknym wyglądem. W dzisiejszych czasach produkty z naturalnymi składnikami są coraz bardziej popularne. Warto jednak wiedzieć, które związki w preparatach takich jak krem pod oczy czy do twarzy są najkorzystniejsze i jakie właściwości wykazują. 

Kwas hialuronowy

Jednym z najczęściej stosowanych naturalnych składników w produktach takich jak krem pod oczy czy do twarzy jest kwas hialuronowy. Związek ten jest naturalnym składnikiem tkanki łącznej ciała szklistego, a także chrząstek stawowych. Stanowi on barierę, która chroni tkanki przed infekcją bakteryjną. Ze względu na swoje właściwości higroskopijne w kosmetologii stosowany jest w preparatach do nawilżenia i ujędrnienia skóry. Z wiekiem obecność tej substancji naturalnie występującej w organizmie zmniejsza się, powodując utratę elastyczności naskórka i pojawienie się zmarszczek. Stosując krem pod oczy lub do twarzy z tym związkiem zapewniamy sobie trwałe nawodnienie skóry, redukcję zmarszczek i bruzd ekspresyjnych.

Wyciągi i ekstrakty z roślin

Najlepsze serum do twarzy może zawierać wyciąg z brzozy białej. Jesteś to silny składnik aktywny, którego zadaniem jest ujednolicenie skóry, a także poprawa jej nawilżenia i dostarczenie ważnych substancji odżywczych. Z kolei wyciąg z peonii to związek od dawna stosowany w medycynie chińskiej, który jest silnym przeciwutleniaczem. Chroni naskórek przed uszkodzeniami oksydacyjnymi. Świetnie współgra w kosmetykach takich jak krem pod oczy czy serum do twarzy z witaminą C, dzięki czemu rozświetla i rozjaśnia skórę. Łuska komosy ryżowej to kolejny, naturalny składnik występujący w kremach. Może posiadać go również najlepsze serum do twarzy. Stosowany jest on w produktach złuszczających, a także matujących skórę.

Naturalne kwasy i oleje

Jednym z kwasów, który może zawierać najlepsze serum do twarzy, jest fitynowy. Ma działanie złuszczające i wygładzające skórę. Często stosowany w kosmetykach takich jak krem pod oczy czy do twarzy jest też skwalen. Związek ten to wysoko rafinowany roślinny lipid pochodzący z oliwek. Ze względu na to, że jest bardzo podobny do lipidów, które występują naturalnie w skórze, bardzo łatwo wchłania się w nią, pozostawiając ją gładką, miękką, nawilżoną i elastyczną.