Pielęgnacja twarzy mężczyzn krok po kroku

Pielęgnacja twarzy u mężczyzn to coraz popularniejszy temat, gdyż mężczyźni również chcą być zadbani i cieszyć się gładką oraz zdrową skórą. Z pomocą w tym zadaniu przychodzą liczne kosmetyki dla mężczyzn o wielu właściwościach i zastosowaniach. Jak zatem dbać o twarz, aby była zdrowa i prezentowała się estetycznie? Wszystkie kroki przedstawiamy poniżej.

Oczyszczenie twarzy

Pierwszym krokiem, jaki musimy wykonać, gdy chcemy zadbać o skórę naszej twarzy, jest jej oczyszczenie. Do tego celu możemy wykorzystać różnorodne kosmetyki dla mężczyzn o takim przeznaczeniu. Mogą być to mydła, a także żele do mycia. Możemy również wykorzystywać żele 2w1 zarówno do higieny, jak i pod prysznic. Pomoże to usunąć wszystkie powierzchowne zabrudzenia, a także tłuszcz, czy inne drobne elementy, które przeszkadzałyby w dotarciu do skóry kosmetykom, jakich będziemy używali w późniejszych krokach pielęgnacji.

Peeling twarzy

Jeśli twarz jest już wstępnie oczyszczona, jednym z najważniejszych kroków zadbania o nią jest peeling. Jest to proces polegający na złuszczaniu naskórka, a także pozbywaniu się innych niedoskonałości. Jego zadaniem jest również odblokowanie porów, usunięcie nadmiaru sebum i ułatwienie wchłaniania się substancji odżywczych, które będziemy stosowali na dalszych etapach pielęgnacji. Działając na skórę w ten sposób, pozbywamy się też głębszych i trudniejszych zabrudzeń skóry, których nie usunęliśmy przy tradycyjnym czyszczeniu twarzy. Peeling pomaga usuwać martwy naskórek, który w ten sposób robi miejsce nowemu. Cały proces zmiany warstwy skóry trwa ok. miesiąca, a więc powinniśmy wykonywać tę czynność przynajmniej co 30 dni.

Ogólnie istnieje kilka sposobów peelingu twarzy. Mogą być to specjalne kremy z szorstkimi drobinkami, takimi jak zmielony orzech czy specjalne maseczki nakładane na twarz. Peeling enzymatyczny zawiera enzymy np. roślinne, które dokonują całego procesu, a mechaniczny fizyczne drobne grudki, które podczas masażu kremem złuszczająca skórę. Wybór odpowiedniej metody powinien być dostosowany do naszej skóry. Możemy przeczytać o tym na opakowaniu konkretnych kosmetyków.

Tonizacja

Ważnym i często pomijanym elementem pielęgnacji skóry jest również tonizacja. W ten sposób pomagamy utrzymać odpowiednie pH skóry, co z kolei zapewnia lepszą ochronę przed nadmiernym przesuszeniem oraz bakteriami. Tonizacja jest bardzo prosta i polega jedynie na naniesieniu preparatu na twarz wacikiem lub ręką.

Odżywianie i nawilżanie

Jeśli nasza twarz jest już przygotowana do ostatecznej pielęgnacji, powinniśmy regularnie stosować kosmetyki zabezpieczające np. pielęgnujące, odżywiające czy nawilżające. Kluczem jest tutaj regularne stosowanie tego typu kosmetyków, do którego panowie zazwyczaj nie są przyzwyczajeni. W pierwszej kolejności powinniśmy wybierać kosmetyki o takim zastosowaniu, które najbardziej wspomogą naszą skórę np. na zmarszczki u mężczyzn. Jeśli jest ona sucha warto wybierać żele nawilżające a jeśli brakuje nam sprężystości, kosmetyki zawierające kolagen. Ważnym kosmetykiem, który powinniśmy używać również regularnie, jest kosmetyk po goleniu. Zawiera on specjalny skład, który ma na celu zniwelować podrażnienia i regenerować skórę.

Jeśli nie posiadamy konkretnych problemów ze skórą, takich jak trądzik, nadmierna suchość itd. warto wybierać ogólne odżywiające kosmetyki dla mężczyzn. Będą one zawierały najbardziej kompleksowy skład zapobiegający najczęstszym męskim dolegliwościom skórnym. Nawet przy zadbanej skórze twarzy nadal należy ją pielęgnować, aby utrzymać taki stan. Zapobieganie wielu problemom jest dużo łatwiejsze, aniżeli walczenie ze skutkami zaniedbania.

Podpowiedź: Regularnie pielęgnując twarz, warto zmieniać kosmetyki, których używamy. Tylko praktyczne ich przetestowanie da nam odpowiedź, które najlepiej wpływają na naszą cerę i pielęgnują naszą twarz, a także które najlepiej odpowiadają nam np. pod kątem zapachowym.