Poduszka ortopedyczna – dlaczego warto ją stosować?

Szybkie tempo życia sprawia, że nie zawsze możemy zadbać prawidłowo o nasz kręgosłup. Brak aktywności fizycznej, siedzący tryb życia i spanie w niewygodnych pozycjach przyczyniają się do powstawania poważnych dolegliwości bólowych związanych z kręgosłupem i nie tylko. 

Na szczęście istnieje bardzo prosty sposób aby zadbać profilaktycznie o nasze ciało. Wystarczy zakupić poduszkę ortopedyczną przystosowaną do potrzeb cieszyć się komfortem w trakcie dnia i podczas snu. Poduszka tego typu może znacznie przyspieszyć rehabilitację kręgosłupa oraz naprawę tkanek po operacji czy zabiegu. Jak wybrać właściwy model dla siebie? 

Poduszka ortopedyczna – w jakim celu się ją stosuje? 

Poduszka ortopedyczna przeznaczona jest zarówno dla dzieci jak i dorosłych, w ofercie wielu firm znajdziesz również modele dla niemowląt. Stosowana jest ona w wielu chorobach i dolegliwościach, takich jak: 

 • dyskopatia,
 • bóle kręgosłupa,
 • migreny,
 • drętwienie i mrowienie rąk,
 • zaburzenia snu,
 • zespół przeciążeniowy kręgosłupa,
 • napięciowe bóle głowy i karku. 

Poduszki ortopedyczne można również stosować zupełnie profilaktycznie w celu:

 • odciążenia kręgosłupa, w tym kręgów szyjnych,
 • rozluźnienia mięśni szyi i karku,
 • skorygowania ułożenia kręgosłupa i obręczy barkowej,
 • zachowania odpowiedniej ergonomii snu. 

Wybierz produkt z profesjonalnego sklepu medycznego 

Jeśli zdecydujesz się na zakup poduszki ortopedycznej, pamiętaj, aby wybrać produkt ze sprawdzonego sklepu medycznego. Na rynku można znaleźć wiele produktów reklamujących się jako profesjonalny sprzęt medyczny, który w praktyce nie spełnia warunków leczniczych. Nie warto więc ryzykować dokonując  zakupu tak istotnych produktów w marketach czy innych dużych sklepach, bo mogą one okazać się nieskuteczne albo nawet szkodliwe. 

Jak wybrać poduszkę ortopedyczną?

Wielu osobom wydaje się, że rodzaj poduszki jest nieistotny, zwłaszcza jeśli to model z pamięcią kształtu, bo przecież sam się dostosuje. Nic bardziej mylnego! Z chęcią podpowiemy jak wybrać poduszkę ortopedyczną, aby przyczyniła się do poprawy Twojej postawy i stanu zdrowia. 

Wybierając poduszkę ortopedyczną warto zwrócić uwagę na jej kształt, przeznaczenie, wagę i wymiary oraz materiał wykonania. Do snu na plecach należy wybierać nieco niższe modele, zaś w sytuacji spania na boku poduszki wysokie z odpowiednim wyprofilowaniem, które gwarantuje odpowiednie podparcie głowy i karku. Jeśli uwielbiasz spać na brzuchu, postaw na niskie modele w kształcie gwiazdek. Osoby o niskiej masie ciała powinny wybierać bardziej miękkie poduszki, zaś te o nieco tęższej budowie bardziej twarde. 

Oferta poduszek ortopedycznych dostępna na rynku umożliwia wybieranie spośród wielu zróżnicowanych modeli, zarówno pod kątem wykonania, przeznaczenia, kształtu jak i ceny.