Poduszki ręcznie robione – rodzaje

Poduszki zapewniają komfort podczas odpoczynku, pełnią również funkcję dekoracyjną – pasują do każdego wnętrza. Ta druga cecha jest szczególnie ważna w przypadku poduszek wykonywanych ręcznie – z materiałów, sznurka bawełnianego oraz włóczek. Można je wykonywać na szydełku, na drutach, czy z pomocą maszyny do szycia. Jest to jeden z doskonałych pomysłów na prezent dla bliskiej osoby, zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Mogą przybierać różne kształty, począwszy od kwadratowego, przez okrągłe, a kończąc na gwiazdkach, czy serduszkach.

Czym wyróżniają się poduszki ręcznie robione?

Jedną z platform internetowych, w której dostępne są produkty ręcznie wykonywane jest Artyferia. Gromadzi wielu twórców z całego kraju, którzy robią wszystko, aby spod ich ręki wychodziły produkty pełnowartościowe, wykonane z dbałością o każdy szczegół. Wybierając poduszki ręcznie robione do swojego domu można być pewnym podkreślenia charakteru każdego pomieszczenia. Bardzo modne od kilku już sezonów jest poduszka supeł, do jej produkcji używa się materiałów o różnych kolorach i fakturach. Można je łączyć bez ograniczeń, twórcy są w stanie spełnić każdą wizję swojego klienta, co jest największą zaletą poduszek ręcznie robionych. W ofercie portalu Artyferia można znaleźć prawdziwe perełki, na przykład poduszki z wełny czesankowej w kształcie serca w dwóch rozmiarach – mniejszym i większym. Zaletą tego materiału jest brak konieczności wkładania do niej wypełnienia, jest na tyle puszysta, że tego nie potrzebuje. Rozmiar mniejszej poduszki to około 23 x 17 centymetrów, większej natomiast 27 x 19. Warto jeszcze wspomnieć, że wełna czesankowa w 100% jest pozyskiwana z owiec rasy merynos. Występuje w różnej kolorystyce, dlatego można zadbać o dopasowanie jej do innych elementów wystroju pomieszczenia, w którym ma znaleźć się poduszka.

rodzaje poduszek recznie robionych

Kształty poduszek ręcznie robionych

Ciekawym pomysłem na prezent są poduszki ręcznie robione w kształcie kwiatka, na przykład niezapominajki. Wykonane z bardzo miękkiej włóczki szenilowej, przypominającej miły w dotyku plusz. Idealna jako dodatek do domu w okresie wiosenno-letnim, kiedy każdy chce zaprosić trochę słońca i radości do wnętrza. Sprawdzi się jako element wystroju dziecięcego pokoju, ale również w salonie, czy sypialni dorosłych. W środku znajduje się wypełnienie antyalergiczne, które jest bezpieczne nawet dla maluchów, podobnie jak sama włóczka. Ze względu na wykonanie z delikatnego materiału, zaleca się pranie jedynie w 30 stopniach Celsjusza. Takiego produktu nie powinno się suszyć mechanicznie, pozostawić natomiast do samoistnego wyschnięcia. Wielkość poduszki to średnica 29 i wysokość 10 centymetrów. Coraz częściej można spotkać również poduszki ręcznie robione ze sznurka, w kształcie koła, z falbankami na obwodzie lub bez nich. Rozmiar to 40 centymetrów średnicy, wykonana w całości metodą szydełkową, ze sznurka o grubości 5 milimetrów. Poduszka jest dostępna z wkładem, w takiej postaci należy ją prać w 30 stopniach i absolutnie nie wirować.