Prywatne SPA w domu

Wizyta w SPA, zabiegi na ciało i masaż to jedne z najprzyjemniejszych sposobów na ukojenie zmysłów i zadbanie o swoje dobre samopoczucie i ciało. Ale co, jeśli nie mamy możliwości wizyty w salonie? Możesz zrobić sobie świątynię przyjemności i relaksu w domu! Domowy gabinet odnowy biologicznej nie musi odbywać się i kończyć się w łazience. W sypialni, podczas snu, też jest to możliwe. Sprawdźmy!

Centrum SPA – od czego zacząć?

Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią atmosferę. Włącz delikatną, relaksacyjną muzykę, przygaś światło, zapal świece, do kominka zapachowego wlej alejek aromatyczny. Jeżeli SPA robisz przed południem użyj morskich zapachów – zrelaksują duszę, umysł i ciało, natomiast w czasie wieczornych relaksacji wybierz lawendę, która działa uspakajająco i wyciszająco przed snem. Ale pamiętaj, jeśli chcesz, aby aromat wprowadził Cię w nastrój błogiego relaksu to musi on przede wszystkim budzić w Tobie pozytywne emocje! Jeśli wolisz zatem zapach pomarańczy to wybierz właśnie ten olejek eteryczny.

Rozpocznij relaks

Nastrój, jak w salonie spa, przygotowany, zatem można rozpocząć relaks! Swoje domowe zabiegi zacznij od odprężającej kąpieli. Zanurz się w wannie, w ciepłej wodzie, która pomoże odprężyć mięśnie i dodaj aromatycznej soli do kąpieli. Następnie zamknij oczy, teraz jest tylko czas dla Ciebie. To też idealny moment na oddanie się ulubionej lekturze.

W następnym etapie skup się na swoim ciele. Przy pomocy peelingu złuszcz naskórek, a potem spłucz pozostałości na przemian ciepłą i zimną wodą. Dzięki temu pobudzisz krążenie krwi.  Warto pamiętać, że po wyjściu nie wycieramy skóry do sucha intensywnymi ruchami. Skórę należy delikatnie osuszać. Tak przygotowane ciało jest gotowe by wklepać w nie porcję regenerującego balsamu.

Balsam musi się całkowicie wchłonąć w naszą skórę. To dobry moment na rozpoczęcie zabiegów na twarz. Chcesz się poczuć jak w SPA i pięciogwiazdkowym hotelu? Peeling przygotuj z zaparzonej, zmielonej kawy połączonej z oliwą i cynamonem. To doskonały, złuszczający kosmetyk, w 100% naturalny! Po oczyszczeniu twarzy w ten sposób należy ją także odżywić. W tym celu nałóż maseczkę, ważne by była ona dostosowana do Twojej cery.

Luksus w sypialni

Twoje domowe zabiegi nie muszą kończyć się w łazience, a tak naprawdę dopiero się w niej rozpoczynać. Salon Spa, możesz przenieść również do sypialni. A to dzięki linii kołder i poduszek Aloe Vera marki Wendre, których poszycie nasączone jest aloesem. Aloes zawiera ponad 200 dobroczynnych składników. Pomaga on leczyć rany, nawilża skórę, zapewnia działanie przeciwdrobnoustrojowe, a także hamuje rozwój licznych wirusów i bakterii znajdujących się w pościeli. Dzięki linii Aloe Vera, będziesz spać spokojnie, gdy jednocześnie Twoje ciało będzie korzystać z dobrodziejstw aloesu.

Tak nie wiele potrzeba by nasz dom przearanżować w strefę relaksu, a przecież każdemu się on należy! Warto takie rytuały powtarzać przynajmniej raz w miesiącu, a z linii Aloe Vera będziesz czerpał dobrodziejstwa codziennie.