stymulator tkankowy

Stymulatory tkankowe to preparaty, które wykorzystywane są w medycynie estetycznej podczas zabiegów anti age, a także innych procedur mających na celu poprawę jędrności, gęstości, nawilżenia czy elastyczności skóry. Podawane są iniekcyjnie przez lekarza medycyny estetycznej i tylko wtedy zabieg taki jest bezpieczny dla pacjenta. Czym dokładnie są stymulatory tkankowe i jakie dają efekty? Podpowiadamy. 

Czym są stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe w Warszawie to biopreparaty iniekcyjne wykorzystywane w gabinetach medycyny estetycznej do stymulacji fibroblastów do produkcji elastyny i kolagenu, a więc najważniejszych białek budulcowych skóry. Ich zastosowanie pozwala osiągnąć szereg korzyści, takich jak poprawa jędrności i elastyczności skóry, usunięcie bruzd i zmarszczek, a także różnego rodzaju niedoskonałości i przebarwień. Mogą one poprawić również owal twarzy.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele stymulatorów tkankowych. Każdorazowo ich dobór powinien być uzależniony od potrzeb pacjenta, jego oczekiwań, wieku, a także innych czynników, które uwzględnia podczas konsultacji lekarz.

Jakie efekty dają stymulatory tkankowe?

Zabiegi takie jak powiększanie ust w Warszawie, a również te, w których wykorzystuje się stymulatory tkankowe, powinny być przeprowadzane przez lekarza medycyny estetycznej. Każdorazowo taką procedurę musi poprzedzić szczegółowy wywiad na podstawie którego lekarz dobiera właściwy biostymulator, aby uzyskać oczekiwany przez pacjenta efekt.

Tego typu preparaty mogą być wytwarzane na bazie kwasu hialuronowego hydroksyapatytu wapnia, kwasu L-polimlekowego, a także innych substancji. W dużej mierze to od nich uzależniony jest efekt, jaki dadzą stymulatory tkankowe. Mogą one przywracać kontur twarzy, a więc działać liftingująco. Niektóre preparaty wypełniają bruzdy i zmarszczki, a więc pozwalają przywrócić skórze gładkość i elastyczność. Część z kolei wpływa na ogólny wygląd skóry, zmniejszając widoczność przebarwień. Jest ona wówczas pełna blasku, nawilżona, zregenerowana i elastyczna.