W jakim celu wykonuje się zdjęcie zatok przynosowych?

Wiele osób ma problemy z zatokami. Najczęściej wynikają one z niewyleczonego przeziębienia, czy też z innej infekcji. Technologia i medycyna poszły do przodu. W związku z powyższym, można się poddać odpowiednim badaniom, czy też leczeniu. Dotyczy to także osób zmagających się z bolesnymi zatokami. Takim badaniem jest zdjęcie zatok przynosowych. Co należy wiedzieć o tym badaniu?

Komu wykonuje się zdjęcie zatok przynosowych?

Każda osoba powinna mieć świadomość, że zatoki są puste. Są one wypełnione jedynie powietrzem. Wyróżnia się czołowe zatoki, szczękowe, sitowe, a także klinowe. Wszystkie są jednak nazywane zatokami przynosowymi. Na ból tego typu skarży się coraz to więcej pacjentów. Dochodzi bardzo często do zapalenia zatok. Zdjęcie zatok przynosowych w Poznaniu polega na niczym innym jak na prześwietleniu głowy przy pomocy rentgenowskiego promieniowania. Uzyskuje się w ten sposób obraz zatok.

Zdjęcie zatok przynosowych Poznań może zostać wykonane w czterech różnych sposobach ułożenia głowy pacjenta. Są to różne projekcje. Uzależnione jest to przede wszystkim od tego, które z zatok chce się uwidocznić. Takowe zdjęcie samo w sobie trwa dosłownie kilka sekund. Od momentu wejścia do gabinetu, aż do jego opuszczenia czas wizyty nie wynosi więcej niż pięć minut.

Czy wykonuje się także zdjęcie RTG zęba?

Zdjęcie zatok przynosowych Poznań to tylko jedno ze zdjęć RTG, które się wykonuje. Obecnie bardzo często wykonywane jest także zdjęcie RTG zęba w Poznaniu. Badanie to jest niesamowicie potrzebne dentystą. Każdy stomatolog wie, że nie jest w stanie wszystkiego dojrzeć na pierwszy rzut oka.

Zdjęcie RTG zęba Poznań daje wszelkie możliwości. W większości gabinetach dentystycznych, takowe zdjęcie może zostać wykonane na miejscu. W innym wypadku trzeba poszukiwać gabinetu, który dysponuje daną maszyną.

Takich miejsc na mapie Polski jest coraz więcej. Można być tego pewnym. Dla pacjentów jest to bardzo pozytywna wiadomość.