leczenie zacmy

Zaćma to jedna z popularnych chorób narządu wzroku. Konsekwencje mogą prowadzić do ślepoty. Na szczęście da się jej uniknąć, decydując się na zabieg medyczny. Można go wykonać w placówce, jaką jest Evita Centrum Medyczne. Na czym dokładnie polega? Czym jest zaćma wtórna i w jaki sposób można się jej pozbyć?

Evita Centrum Medyczne – w jaki sposób pomaga pacjentom z zaćmą wtórną?

Zaćma to choroba polegająca na zmętnieniu soczewki, przez którą wpada światło do oka, a konkretniej do plamki żółtej. Problem sam się nie rozwiąże, a z czasem może się pogłębiać. W najgorszym wypadku pacjent może stracić wzrok. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest zabieg usunięcia zaćmy, polegający na pozbyciu się naturalnej soczewki i zastąpieniu jej produktem z tworzywa sztucznego. Z biegiem lat zabieg stał się mniej inwazyjny. Nacięcie wykonywane na oku ma zaledwie 2 mm. Przez nie chirurg wprowadza sztuczną soczewkę i usuwa naturalną. Oko musi przyzwyczaić się do widzenia na nowo, co może potrwać kilka tygodni. Efekty jednak są warte zniesienia pewnych niedogodności. Evita Centrum Medyczne wykonuje zabiegi usunięcia zaćmy oraz zaćmy wtórnej.

Zaćma wtórna leczenie – jak przebiega i jakiej rekonwalescencji wymaga?

Istnieje także pewne ryzyko, że pomimo udanej operacji usunięcia zaćmy problem powraca. Dzieje się tak dlatego, że tylna torebka naturalnej soczewki pozostaje na swoim miejscu i to ona może zmętnieć. Pacjent widzi jak przez mleczną szybę. Wówczas niezbędne będzie przeprowadzenie ponownego zabiegu, aby przywrócić lepsze widzenie pacjentowi. Zaćma wtórna – leczenie w Krakowie opiera się na wykonaniu kapsulotomii laserowej tylnej. Proces przebiega w znieczuleniu miejscowym i jest bezbolesny. Nie wymaga on rekonwalescencji – od razu po zakończeniu pacjent może powrócić do normalnych aktywności. Efekt jest natychmiastowy. Podsumowując, zaćma wtórna jest łatwiejsza do usunięcia niż zaćma pierwotna. Pacjent od razu po zabiegu może wrócić do domu i zająć się swoimi sprawami.