wycieczka na zanzibar

Mówisz Zanzibar, myślisz egzotyka w najlepszym tego słowa wydaniu. Istny raj na ziemi pachnący przyprawami z nieziemsko miękkim otulającym niczym koc stopy piaskiem stał się prawdziwym hitem sprzedażowym. Nic dziwnego – to mekka dla tych, którzy chcą uciec od codzienności i rozkoszować się niebiańsko pięknymi widokami skąpanymi w promieniach słońca i lazuru oceanu.

Wakacje na Zanzibarze

Ten, kto jeszcze nie miał okazji zobaczyć Zanzibaru, ten musi to zrobić. Ci, którzy już rozkoszowali się bezkresem piasku w cieniu palm, na pewno tam jeszcze wrócą. Tym bardziej, że oferty biur podróży są bardzo atrakcyjne, chociażby tego https://www.traveligo.pl/. Błękit wody w towarzystwie bieli piasku prezentuje się niesamowicie pięknie, a kameralne hotele stwarzają wręcz idealne warunki do tego, aby jak najszybciej wykupować w nich miejsca. Bardzo opłacalne jest to między innymi w opcji pod tytułem wakacje Zanzibar rezerwowane z wyprzedzeniem, ale także w tej last minute.

Zanzibar jako synonim relaksu, ale nie tylko

Jeśli stawiamy na urlop, który upływa pod znakiem relaksu, to Zanzibar jest wręcz idealnym kierunkiem do spełnienia tych oczekiwań. To miejsce, gdzie sprzymierzeńcem staje się dobra książka, hamak i dla lubiących napoje procentowe – drink z palemką. Nie oznacza to jednak, że zawiodą się na nim amatorzy aktywnego spędzania wolnego czasu. Aktywność na Zanzibarze istnieje, nie musimy się o to obawiać. Z powodzeniem znajdziemy tu warunki zarówno do spacerowania, zwiedzania zabytków, jak i uprawiania sportów wodnych. Wakacje na Zanzibarze na pewno na długo pozostają w pamięci.

Mekka dla amatorów rafy koralowej i windsurfingu

Niewątpliwą atrakcją Zanzibaru są piękne rafy koralowe, które przyciągają tu niczym magnez turystów z całego świata. Żeby je zobaczyć nie trzeba specjalistycznego sprzętu. Wystarczy jedynie zanurzyć nieco głowę pod powierzchnię wody.

Zanzibarski klimat służy także uprawianiu sportów wodnych. Są tu naprawdę dobre warunki do pływania na desce, ale równie dobrze będą sobie radzić amatorzy kitesurfingu. Mogą tu poszaleć zarówno profesjonaliści, jak i spróbować swoich sił początkujący. Miejscami woda jest bardzo płytka, co stwarza naprawdę dogodne warunki do nauki.

Wakacje na Zanzibarze – rozkoszuj się zapachem przypraw

Zanzibar jest przez wielu nazywany wyspą przypraw i nie bez powodu. Niegdyś słynęła ona z upraw goździków, ale obecnie można tu kupić niemalże każdą z przypraw – od cynamonu, gałki muszkatołowej, po kardamon i kurkumę. Co więcej, na pewno nie zawiedziemy się urządzając sobie wycieczkę na którąś z plantacji. To znakomita okazja do tego, aby sprawić sobie nie lada pamiątkę z wyspy.